Наполи победи Сасуоло с 2:0

Головете за "партенопеите" бяха дело на Аркадиуш Милик (15) и Фабиан Руис (74)

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Наполи победи Сасуоло с 2:0 в мач от 1/8-финалите за Купата на Италия. Головете за "партенопеите" бяха дело на Аркадиуш Милик (15) и Фабиан Руис (74).
По този начин тимът на Карло Анчелоти си осигури сблъсък с Милан в четвъртфиналната фаза на турнира.
Наполи излезе напред в резултата в 15-ата минута с доза късмет. Инсинье центрира в наказателното поле, където Пеголо изби топката във връхлитащия Милик и кълбото се озова във вратата за 1:0.
В 35-ата минута попадение на Мануел Локатели бе отменено след намесата на ВАР.
През втората част срещата се поизнерви и съдията показа няколко жълти картона. В 72-ата минута Оспина изби опасен удар на Берарди. Две минути след това Наполи стигна до втори гол. Хисай центрира в наказателното поле, където Милик извади за Фабиан Руис, а испанецът със силен удар прати топката във вратата за крайното 2:0.