Дженоа надви Лацио  с 2:1

Дженоа е на 13-а позиция в класирането с 28 точки след тази победа, а Лацио се намира на седмо място с 38 точки

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Тимът на Дженоа се поздрави с драматична победа с 2:1 след обрат пред своя публика срещу Лацио в мач от 24-ия кръг на италианската Серия “А”. Милан Баделреализира попадение за “орлите” от Рим в 44-ата минута, а през втората част отново той уцели греда. В 75-ата минута Антонио Санабрия с голяма доза късмет изравни, а в третата минута на добавеното време Доменико Кришито вдигна на крака феновете на Дженоа, отбелязвайки победния гол.През първото полувреме и двамата вратари имаха работа, като стражът на “орлите” от Рим Томас Стракоша направи отлични спасявания между 30-ата и 35-ата минути.
Минута преди края на първото полувреме “орлите” излязоха напред в резултата. Халфът Милан Бадел получи топката от Чиро Имобиле на границата на наказателното поле, приближи се до точката за изпълнение на дузпа и с прецизен изстрел в долния ляв ъгъл на 21-годишния румънски страж Йонуц Андрей Радудаде аванс на столичани.В началото на второто полувреме Раду направи великолепно спасяване след шут на Хоакин Корея. В 63-ата минута пък сантиметри разделиха Бадел от втория му гол в срещата. Хърватинът разтресе напречната греда със страхотен изстрел от въздуха от далечно разстояние.В 75-ата минута домакините от Генуа изравниха резултата. Топката попадна в намиращия се в наказателното поле на “орлите” Антонио Санабрия, играч на Лацио я изрита, но от крака на парагвайския нападател тя се озова в мрежата зад безпомощния Стракоша.
В минутите до края домакините търсеха активно гола и в някои ситуации бяха близо до победно попадение. Стигна се до 93-ата минута, когато опитният защитник Доменико Кришито с перфектен изстрел извън наказателното поле донесе победата на “грифоните”, като топката се отби от левия страничен стълб на Стракоша преди да се озове във вратата.Дженоа е на 13-а позиция в класирането с 28 точки след тази победа, а Лацио се намира на седмо място с 38 точки. Със същия брой точки са още Аталанта (пето място) и Рома (шесто място), като “вълците” от Рим утре играят у дома с Болоня.