ШВЕЙЦАРИЯ И ФРАНЦИЯ ЗАВЪРШИХА НАРАВНО 0:0

КРЪСТОНОСЦИТЕ И ПЕТЛИТЕ ЗАВЪРШИХА НАРАВНО

8 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Швейцария и Франция завършиха наравно 0:0 в мач от последния, трети кръг в група „А“ на Евро 2016. Двубоят се изигра в Лил.След равенството тимовете завършват на първите две места в групата и ще участват на осминафиналите на шампионата.Франция е победител в групата, а Швейцария за първи път успява да преодолее груповата фаза на шампионат на Стария континент.През първата част тимът на Франция доминираше, но избраниците на селекционера Дидие Дешан, който записа своя мач №50 начело на Франция, не успяха да стигнат до гол, а над всички в пропуските бе Пол Погба.Тимът на Швейцария първи стигна до добра възможност. В 8-ата минута Йоан Джуру се размина с топката в малкото наказателно поле на Франция след грешка на Пол Погба в отбрана.В 12-ата минута Погба отправи бомбен шут към вратата на Швейцария, като Ян Зомер изби, а и гредата помогна топката да не влезе във вратата му.Минута по-късно отново Погба пропусна добра възможност за Франция.В 16-ата минута Джемайли стреля опасно, но вратаря на Франция Юго Лорис спаси.Минута по-късно Погба отговори с нов пропуск за французите.След почивката по-активно играта подновиха швейцарците. В 56-ата минута Джемайли се размина с топката в наказателното поле на Франция.Минута по-късно Антоан Гризман пропусна добра възможност за Франция, давайки шанс на вратаря на Швейцария Зомер да покаже класа.Малко след това в игра за Франция се появи Димитри Пайе, който в 75-ата минута удари греда.В 80-ата минута отново той пропусна добра възможност за Франция.В добавеното време на мача съдията на мача подмина дузпа за Швейцария.