Аякс победи Бенфика с 1:0

Холандският гранд излъга португалския Бенфика в последните секунди

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Аякс надви трудно у дома Бенфика с 1:0 в среща от третия кръг на група „Е“ в Шампионската лига. Мароканецът Нусаир Мазрауи (90+2) вкара късен победен гол за холандския гранд, който се изравни напълно по показатели с германския шампион Байерн. Баварците сразиха по-рано АЕК с 2:0 в Атина.
През първата част удар на Николас Таляфико от Аякс бе изчистен от голлинията от сънародника му Херман Конти. Технологията отчете, че топката не е преминала с пълния си обем голлинията и попадение не бе зачетено.
След почивката имаше по-малко положения пред врати, но домакините бяха малко по-активни, а в добавеното време триумфираха с гола на Мазрауи с шут от далечна дистанция.
Така Аякс събра 7 точки и се изравни с Байерн, като и двата тима имат 5:1 голова разлика. Бенфика е на трето място с 3 точки, а АЕК е на дъното без нито една спечелена точка.