Аякс си тръгна доволен от Лисабон

След това равенство Бенфика има 4 точки в актива си и остава на 3-ата позиция

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Бенфика и Аякс не излъчиха победител в срещата помежду си от група “Е” на Шампионската лига. Мачът приключи при резултат 1:1, който повече устройваше гостите. Португалците първи взеха преднина в 29-ата минута с попадение на Жонас, но в 61-ата минута Душан Тадич възстанови равенството.Срещата започна със страхотен шанс за домакините. По-малко от минута след началния съдийски сигнал Алекс Грималдо отправи изненадващ диагонален удар от около 30 метра и само добрата намеса на вратаря попречи да се стигне до откриване на резултата.В 6-ата минута Бенфика имаше ново хубаво положение. Едуардо Салвио бе изведен в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, но отново стражът Андре Онана бе заел добра позиция и изби.В 29-ата минута португалците все пак откриха резултата. При един дълъг тъч в наказателното поле няколко играчи се разминаха с топката, включително и излезлият неразчетено вратар Онана, така тя се озова в Жонас, който необезпокояван отблизо отбеляза за 1:0.След това обаче и Аякс имаше своите шансове. В 38-ата минута Зиеш отправи опасен изстрел от фаул и вратарят Влаходимос с блестяща намеса опази вратата си.  В добавеното време на първата част и Ласе Шьоне отправи хубав шут от фаул и отново Влаходимос се намеси решително, след което се стигна до разбъркване в пеналта и Ван де Беек пропусна отблизо при опита за добавка.В 61-ата минута Аякс стигна до изравняване. Тадич бе изведен на скорост, финтира вратаря и от малък ъгъл успя да промуши кълбото зад голлинията, въпреки усилията на защитник да изчисти.Само две минути по-късно домакините можеха да си върнат преднината. Грималдо финтира няколко бранители и стрелямощно, но стражът на гостите спаси.До края на мача Бенфика бе по-активният отбор, а в добавеното време “Орлите” пропуснаха старохта възможност да измъкнат победата, но отново Онана бе последна преграда пред гола след шут отблизо на Габриел.След това равенство Бенфика има 4 точки в актива си и остава на 3-ата позиция, като все повече се отдалечава от мечтата за излизане от групата. Аякс пък е с 8 точки и заема 2-ото място в класирането до момента.