АЙНТРАХТ НАДВИ ДОРТМУНД

„ОРЛИТЕ” ОТ ФРАНКФУРТ НАНЕСОХА ТРЕТА ЗАГУБА НА БОРУСИЯ ЗА СЕЗОНА

Айнтрахт (Франкфурт) победи у дома Борусия (Дортмунд) с 2:1 в среща от 12-ия кръг на германската Бундеслига и задмина съперника във временното класиране.
През първата част играта бе равностойна, като и двата тима нямаха кои знае колко възможности за гол, след като нямаха много свободни пространства за атаки към противниковите врати.
Веднага след почивката Саболч Хусти (46) бе оставен непокрит и се разписа за 1:0 след асистенция на Тимоти Чандлър. Треньорът на гостите Томас Тухел направи тройна смяна в 58-ата минута, когато Усман Дембеле, Марко Ройс и Себастиан Роде се появиха в игра на мястото на Андре Шюрле, Юлиан Вайгъл и Адриан Рамос.
Усилията на гостите за изравняване дадоха резултат и голмайсторът им Пиер Емерик Обамеянг (77) бе точен за 1:1 след подаване на Дембеле. Радостта на вестфалци обаче беше кратка, тъй като малко след това Харис Сеферович (79) отново изведе домакините напред в резултата след асистенция на Хусти.
До края на мача Борусия опита всичко по силите си да стигне поне до точката, но Обанеянг и компания не успяха отново да преодолеят отбраната на „орлите”. В добавеното време Демебеле бе близо до изравняването, но след негов удар точката срещна напречната греда.
След успеха си Айнтрахт задмина Борусия и се изкачи на трето място в класирането с 24 точки, колкото има и шампионът Байерн, който е с мач по-малко. Дортмунд е на шеста позиция с 21 точки.