Андреа Довициозо спечели Гран при на Катар

Довиционо спечели пред Марк Маркес, а Валентино Роси остана трети

6 годиниМоторни 1 Телевизия Евроком

Андреа Довициозо с Дукати спечели първия старт за сезона в Мото GP за Гран при на Катар. Италианецът записа девета победа в кралския клас, след като изпревари испанеца Марк Маркес с Хонда и своя сънародник Валентино Роси с Ямаха. Това е първи подиум за Доктора от Гран при на Австралия през миналата година и общо 192-и за него в Мото GP. Първите трима финишираха в рамките на една секунда разлика.
Четвърти е Кал Кръчлоу, а след него се наредиха Данило Петручи, Маверик Винялес и Дани Педроса. Стартиралият от полпозишън Йоан Зарко с Ямаха бе първи през по-голямата част от надпреварата, но в края бе изпреварен от редица пилоти и завърши осми.