Андреа Довициозо триумфира в Сан Марино

Местният любимец Валентино Роси успя да стигне едва до седмо място след огромна битка в средата на колоната

6 годиниМоторни 2 Телевизия Евроком

Мотористът на Дукати Андреа Довициозо триумфира в състезанието за Голямата награда на Сан Марино в Мото ГП. Настоящият световен шампион в кралския клас мотори Макс Маркес завърши на втора позиция, с което успя да увеличи преднината си на 67 точки.
Местният любимец Валентино Роси успя да стигне едва до седмо място след огромна битка в средата на колоната. Така „доктора“ загуби второто място в шампионата. Днешния победител Довициозо изпревари именитият състезател.
Стартирлият от полпозишън Хорхе Лоренцо отпадна на легендарната писта Марко Симончели на брега на Адриатиче     ското море. Така той не успя да донесе първо и второ място на Дукати.