Англия победи Хърватия  с 2:1

"Трите лъва" обърнаха мача, за да спечелят с 2:1

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Англия успя да спечели с 2:1 срещу Хърватия на "Уембли" в невероятно шоу от Лигата на нациите. "Трите лъва" съумяха да обърнат развоя на срещата, която бе последна от груповата фаза, за 7 минути, след като изоставаха до 78-ата минута.
Този резултат доведе до изпадането на "ватрените" от Лига А на турнира, където те се оказаха последни в Група 4. Там победител е Англия, която след днешния успех събра 7 пункта и изпревари Испания (6 точки), която бе лидер до днес. Срещата на "Уембли" започна вихрено и положенията пред вратата на Хърватия не спираха да валят.
Първата по-сериозна ситуация дойде в 11-ата минута, когато Ловре Калинич направи страхотно спасяване срещу Рахим Стърлинг.
Чак в края на първата част "ватрените" създадоха първото си по-сериозно положение пред вратата на своя домакин, като Перишич бе изведен от Крамарич на чиста позиция, но първият стреля много неточно.
Второто полувреме започна отново по-добре за Англия, но в крайна сметка до гол стигнаха гостите. В 57-ата минута Крамарич демонстрира страхотна техника в наказателното поле на своя домакин и отправи страхотен изстрел, с който преодоля Джордан Пикфорд - 0:1.
След гола пасив "трите лъва" натиснаха още по-ожесточено своя гост, като стигнаха до изравняване на резултата в 78-ата минута, когато Джеси Лингард бе точен след рикоширал изстрел - 1:1.
Няколко минути по-късно Англия стигна до пълния обрат, след като Бен Чилуел отправи страхотно центриране към Хари Кейн, а нападателят реализира хубав гол, с който донесе успеха с 2:1 на своя тим.
Така Англия става вторият отбор, който се класира за финалите в Дивизия А на Лигата на нациите, след Португалия. Хърватия от своя страна отпада в по-долна дивизия, а Испания, който е от същата група остава втори.