Англия победи Панама с 6:1

Фелипе Балой отбеляза исторически гол

6 годиниФутбол 8 Телевизия Евроком

Англия разкъса дебютанта на Мондиал 2018 - Панама. "Трите лъва" спечелиха срещата с 6:1, а това бе най-голямата им победа на Мондиал. Хари Кейн пък се отчете с хеттрик за успеха и чрез него поведе на Ромелу Лукаку и Кристиано Роналдо в битката за голмайсторския приз. За панамците пък исторически първи гол отбеляза Фелипе Балой.
Срещата започна с очакван натиск на Англия, която не закъсня и с откриването на резултата. Още в 8-ата минута Джон Стоунс реализира, след като бе оставен непокрит след изпълнение на корнер - 1:0.
В 16-ата минута Едгар Берсанес отправи хубав шут към вратата на Пикфорд, но той мина встрани.
Англия получи право да изпълни дузпа в 22-ата минута, когато Фидел Ескобар задържа Джеси Лингард в наказателното поле. Хари Кейн пък бе безпощаден от бялата точка - 2:0.
В 36-ата минута Джеси Лингард отбеляза прекрасно попадение от далечна дистанция, правейки резултата 3:0.
В 40-ата минута Джон Стоунс реализира нов гол. Защитникът на Манчестър Сити завърши прекрасно заучено положение от "Трите лъва" - 4:0.
Така се стигна до 45-ата минута, в която Англия получи право да изпълни нова дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Стоунс, а Хари Кейн отново бе безпощаден от бялата точка - 5:0.
Втората част започна отново с натиск на Англия и резултатът не закъсня, тъй като в 63-ата минута Хари Кейн успя да реализира хеттрик, макар и малко случайно. Лофтъс-Чийк стреля от границата на наказателното поле, а топката рикошира в крака на Кейн, правейки резултата 6:0.
В 78-ата минута Панама стигна до почетно и историческо първо попадение на Мондиал. Голмайстор бе Фелипе Балой, който засече страхотно центриране от свободен удар - 6:1.
До края "Трите лъва" имаха още няколко положения, но не успяха да отбележат повече голове.
Така след този успех Англия и Белгия делят първото място в Група "G" на Мондиала с по шест точки, следвани от Тунис и Панама, които пък са с нулев актив. В последния кръг от груповата фаза Англия и Белгия се срещат в директен сблъсък за първото място.