АПОЕЛ срази Атлетик (Билбао) с 2:0

Живко Миланов и компания изхвърлиха баските

Живко Миланов играч цял мач за АПОЕЛ (Никозия) при домакинската победа над Атлетик (Билбао) с 2:0 в реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. Така кипърският гранд се класира за 1/8-финалната фаза с общ резултат 4:3, след като бе загубил с 2:3 в Испания преди седмица.
През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол на стадион „ГСП” в Никозия, а веднага след почивката Пиерос Сотериу (46) изведе домакините от острова на Афродита напред в резултата след асистенция  на Ефрем. Девет минути по-късно АПОЕЛ получи правото да изпълни дузпа, а Янис Яниотас (54-дузпа) бе точен от бялата точка за 2:0. До края на мача баските не съумяха да върнат поне един гол и за възродят надеждите си, че ще може да отстранят съперника при евентуално реми.
Двата тима завършиха срещата в намалени състави, след като първо голмайсторът Сотериу от домакините бе изгонен с втри жълт картон в 65-ата минута, а в последната минута и резервата Итураспе напусна терена по същата причина.