Аржентина победи Италия с 2:0

"Гаучосите" удариха "скуадра адзура" в Манчестър

Без голямата си звезда Лионел Меси и един от голмайсторите Серхио Агуеро Аржентина срази Италия с 2:0 в приятелска среща, която се игра на стадион „Етихад” в Манчестър.
Меси отпадна от сметките на селекционера Хорхе Сампаоли заради проблеми с адукторите, а Серхио Агуеро дори напусна лагера на тима заради травма и няма да играе и в следващата контрола срещу Испания следващата седмица в Мадрид.
През първата част „гаучосите” и „скуадра адзура” не успяха да стигнат до попадение.
След почивката аржентинците успяха да изковат успеха с два гола в заключителната четвърт. Влезлият като резерва полузащитник на Севиля Евер Банега (75) се разписа след пас на халфа на ПСЖ Джовани Ло Селсо. Десет минути по-късно халфът на Уест Хям Мануел Лансини (85) оформи крайния резултат, възползвайки се от подаване на голмайстора на Ювентус Гонсало Игуаин.