Арсенал и Челси завършиха наравно 2:2

Първото лондонско дерби за 2018 година предложи спектакъл с четири гола

Челси изпусна нелепо Арсенал на "Емиратс" и в крайна сметка с гол в последните секунди на домакините двата тима врътнаха равенство 2:2.Това стана в мач от 22-ия кръг на Висшата лига.Първото полувреме бе изпъстрено с интересни ситуации, но гол в него не падна и на практика всички попадения бяха след почивката.Уилшър даде аванс на домакините в 63-ата минута, но четири след това Азар изравни от дузпа. Алонсо бе на косъм да се превърне в герой за гостите след гола си в 84-ата минута, но Бейерин възстанови ремито в 92-ата. След този мач Челси е трети с 46 точки, а Арсенал е шести с 39 точки.