Арсенал изхвърли Челси за Купата

Двата тима с по една дузина положения пред съперника, автогол реши спора

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Арсенал ще е съперникът на Манчестър Сити в битката за трофея за Купата на Лигата - "Карабао къп" (25 февруари) след успех с 2:1 в реванша с Челси.
Първата среща завърши при 0:0, но във втората двата лондонски гранда се постараха и създадоха по дузина положения през вратата на съперника.
Педро вкара топката във вратата на Арсенал в петата минута, но попадението му бе отменено. Две минути по-късно Еден Азар все пак даде аванс на "сините". Равенството бе възстановено само пет минути след попадението за Челси с автогол на Антонио Рюдигер, а до края на полувремето Арсенал можеше да води, ако Месут Йозил не бе пропуснал добра възможност.
"Артилеристите" все пак взеха аванс с гол на Гранит Джака в 60-ата минута, а четвърт час по-късно Алекс Айоби можеше да направи резултата 3:1. В края на срещата Челси опита натиск, но той не доведе до желания резултат и "сините" загубиха.
Турнирът за Купата на Лигата е единственият трофей, който мениджърът ветеран на "артилеристите" Арсен Венгер все още не е завоювал.