Арсенал изпрати Венгер с победа

Лондончани спечелиха с 1:0 срещу Хъдърсфийлд като гости

Арсенал изпрати Арсен Венгер с победа, след като спечели с 1:0 гостуването си на Хъдърсфийлд. Пиер-Емерик Обамеянг донесе успеха на лондончани в мача, който бе без значение. Артилеристите приключват сезона 6-и с 63 точки. Териерите пък останаха 16-и с 37, а техните фенове нахлуха на терена след последния сигнал, за да празнуват оцеляването. Босът на гостите бе почетен в последния си мач във Висшата лига, като играчите направиха шпалир, а привържениците аплодираха французина за неговите 22 години на Острова.  Домакините започнаха уверено и в 3-ата минута Муние надскочи Бейерин и стреля с глава, но Давид Оспина успя да отрази. Малко по-късно, след като удар на нападателя бе блокиран, топката се оказа в Причард, чийто опит обаче също бе спрян от Джака и Рамзи и за Оспина нямаше проблеми. Териерите обаче действаха вдъхновено и Том Инс получи шанс да стреля, но го направи неточно, макар че можеше да комбинира и с Муние. Едва в средата на първата част Рамзи получи шанс да стреля за Арсенал, но го направи доста неточно. След това след корнер имаше рикошет в Колашинац, но топката мина покрай вратата на домакините. Подобрението в играта на Арсенал бе видно и в 38-ата минута гостите успяха да вкарат, реално при първата си чиста ситуация. Мхитарян и Лаказет комбинираха на границата на наказателното поле, след което топката бе подадена към Рамзи. Уелсецът пък намери Обамеянг, който засече отблизо. Това се оказа и ключовия момент, защото след това интересните моменти не бяха много. След почивката Оспина все пак отрази силен удар на Инс, а Лаказет и Уелбек пропуснаха да увеличат преднината на Арсенал. В 88-ата минута Аарън Моой бе много близо до изравняването, когато получи възможност да стреля и го направи, но топката срещна напречната греда и в крайна сметка Арсенал спечели.