Арсенал надви Блекпул с 3:0

Бристол Сити елиминира Хъдърсфийлд в третия кръг на надпреварата

Арсенал спечели убедително с 3:0 при визитата си на третодивизионния Блекпул и се класира за четвъртия кръг в турнира за Купата на Англия – ФА Къп. Мениджърът на гостите Унай Емери даде шанс за изява на голяма част на резервите и те не го разочароваха. 19-годишният халф Джоузеф Уилок (11, 37) и Алекс Иуоби (82) вкараха головете за „топчииите“. Домакините така и не стигнаха дори до почетно попадение.
По същото време втородивизионният Блекбърн шокира елитния Нюкасъл и го победи като гост с 1:0, за да продължи към 1/16-финалите. Халфът Брадли Дак (56) вкара гола за гостите след пас на Елиот Бенет, а усилията на „свраките“ поне за изравнителен гол дадоха резултат и Мат Ричи (84-дузпа) вкара за 1:1. Така двата тима ще преиграват на терена на Блекбърн, за да излъчат кой да продължи в следващия етап.
Друг тим от Чемпиъншип Бристол Сити излъга у дома Хъдърсфийлд с 1:0 и го отстрани. Джош Броунхил (72) реализира гола за успеха на домакините, които продължават в следващия кръг.