Арсенал надви Челси с 2:0

"Артилеристите" спечелиха с 2:0 дербито срещу "сините"

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Арсенал постигна победа с 2:0 срещу Челси в лондонското дерби от 23-ия кръг на Висшата лига. "Артилеристите" стигнаха до успеха по категоричен начин, не толкова в цифрово изражение, колкото в игрови план.
За "червения" успех се разписаха Александър Лаказет (14') и Лоран Косчелни (39').
Срещата започна много по-добре за домакините, които пресираха своя съперник в неговата половина и го принуждаваха да греши.
В 14-ата минута Ектор Белерин пусна пас към Александър Лаказет, който хладнокръвно се измъкна от защитник в синьо и отбеляза от малък ъгъл за 1:0.
Колкото повече време изминаваше в срещата, толкова по-добре играеха домакините и това си каза думата в 39-ата минута. Те получиха право да изпълнят свободен удар, който бе разигран заучено и завърши с хубав удар на Лоран Косчелни за 2:0.
През втората част сериозните положения пред двете врати липсваха, като изключение направи един пробив на Ектор Белерин, при който обаче той бе в засада.
Така домакините не се затрудниха да запазят своята преднина и заслужено триумфираха в лондонското дерби с 2:0.
С успеха Арсенал се върна на петото място, което бе заето временно от Манчестър Юнайтед по-рано. Двата отбора имат по 44 точки, но головата разлика е в полза на "артилеристите". Челси пък е пред тях, на четвъртото място с три пункта повече.