Арсенал победи Борнемут с 3:0

"Артилеристите" взеха глътка въздух след кошмарната си загуба в миналия кръг

Арсенал победи Борнемут с 3:0 в среща от четвъртия кръг на английската Висша лига и взе глътка въздух с втората си победа за сезона, след като преди паузата за националните отбори бе паднал катастрофално в Ливърпул (0:4).
Дани Уелбек (6) откри резултата в полза на „топчиите”, след като си възползва от пробив и центриране на Колашинац. Домакините контролираха случващото се на терена и Александре Лаказет (30) удвои аванса им. Френският нападател получи топката от Уелбек и с мощен удар я прати покрай Бегович за 2:0.
В началото на втората част Лаказет открадна топката от Гослинг, а Рамзи напредна и намери Дани Уелбек (50), който от малък ъгъл вкара за 3:0 и уби интригата до края на срещата.
Така „артилеристите” събраха 6 точки и се изкачиха на девета позиция във временното класиране. „Черешките” са предпоследни след 4 поредни загуби и нито една точка, реализирайки само един гол и инкасирайки осем до момента.