Арсенал победи Челси с 2:1

Арсенал надви Челси и спечели рекордна Купа на Англия

Арсенал успя да завърши сезона по изключителен начин, след като грабна ФА Къп. Отборът на Арсен Венгер победи шампиона Челси с 2:1 на финала, на "Уембли".Санчес откри за "артилеристите" в 4-ата минута, а в 76-ата Диего Коста изравни преди две минути след това Рамзи да донесе успеха на своите с победно попадение."Сините" иначе завършиха мача с човек по-малко, след като в 68-ата минута Моузес получи втори жълт и респективно червен картон.Това бе и рекорден 20-и финал за Арсенал в турнира, а "артилеристите" са най-успешният отбор в тази надпревара.Отборът вече има 13 трофея в тази надпревара и по този начин задмина Манчестър Юнайтед, a това го прави абсолютен властелин на най-стария футболен турнир в света.Освен това трофеят за ФА Къп е трети за Арсенал и Арсен Венгер в последните 4 години. Доста интересно е какво е бъдещето на французина, който вече е почти с изтекъл договор.