Арсенал победи Уест Хям с 3:1

"Топчиите" записаха първа победа нанесоха трето поредно поражение на "чуковете"

6 годиниФутбол 8 Телевизия Евроком

Арсенал обърна у дома инвестиралия около 100 милиона паунда за нови попълнения Уест Хям с 3:1 в лондонски сблъсък от третия кръг на английската Висшата лига. Така „топчиите“ записаха първа победа за сезона и нанесоха трета поредна загуба на „чуковете“, които остават на дъното във временното класиране без нито една спечелена точка.
Още в 11-ата минута гол на Аарън Рамзи, който започна титуляр на мястото на отсъстващия от групата на "артилеристите" Месут Йозил, бе отменен заради засада, а след това в 25-ата минута гостите изненадващо поведоха след попадение на австрийския национал Марко Арнаутович след пас на Фелипе Андерсон. Радостта на „чуковете“ бе кратка, тъй като пет минути по-късно Начо Монреал изравни. Белерин центрира отдясно, а Фабиански не се намеси добре и я боксира в Монреал, който отблизо не можеше да пропусне – 1:1.До края на първата част нито един от съперниците си не успя да реализира някое от положенията си.
След почивката „топчиите“ бяха по-настойчиви в търсене на победата и я постигнаха благодарение на Иса Диоп от „чуковете“, който в 70-ата минута си вкара автогол. Александър Лаказет опита да центрира, а топката се отби в бедрото на Диоп и влетя в мрежата на Фабиански - 2:1. Последваха пропуски на Обамеянг и Рамззи, а в добавеното  време Дани Уелбек (90+2) оформи крайния резултат, след като бе оставен непокрит на границата на вратарското поле и имаше достатъчно време дори да се обърне, след което да разстреля Лукаш Фабиански за 3:1.
Така Арсенал спечели първи три точки след загубите от Манчестър Сити (0:2) и Челси (2:3) в първите два кръга, а Уест Хям остава без нито една след три кръга, въпреки че похарчи близо 100 милиона паунда за нови играчи това лято. „Чуковете“ паднаха от Ливърпул (0:4) на старта и след това от Борнемут (1:2) на свой терен.
В следващия кръг Арсенал гостува на новака Кардиф, докато Уест Хем ще приеме друг нов представител в елита този сезон – Уулвърхемптън.