Арсенал разби Евертън с 4:1

"Артилеристите" с много силна първа част

6 годиниФутбол 10 Телевизия Евроком

Арсенал победи Евертън с 4:1 у дома в среща от 26-ия кръг на Висшата лига. "Артилеристите" тотално надиграха съперника през първата част, когато имаха 13:3 опасности и 5:0 точни удари към вратата.
Аарън Рамзи откри резултата в 6-ата минута с асистенция на Мхитарян, подновявайки проклятието си, при което при всеки негов гол загива по една известна личност.
Лоран Кошчелни удвои в 14-ата след удар на метър-два от вратата, а Рамзи направи резултата класически с второто си попадение пет минути по-късно. В 37-ата новото попълнение Пиер-Емерик Обамеянг вкара първия си гол за "артилеристите", като макар в засада, получи топката зад гърба на отбраната и вкара за 4:0.
През втората част Евертън поизравни играта и стигна до гол в 64-ата минута, когато Калвърт-Люин се разписа с глава за 4:1. Радостта на "карамелите" обаче продължи точно 10 минути, тъй като Рамзи оформи хеттрика си в 74-ата минута за 5:1.
Арсенал заема шестата позиция в класирането на три точки зад Тотнъм, като "шпорите" утре гостуват на третия в таблицата Ливърпул.