Арсенал разби Хъдърсфийлд с 5:0

Така футболистите на Арсен Венгер записаха девета победа за сезона и събраха 28 точки, които ги оставят на четвъртата позиция

Арсенал размаза у дома новака този сезон Хъдърсфийлд с 5:0 в среща от междинния 14-и кръг на английската Висша лига и запази четвъртата си позиция във временното класиране.
Александре Лаказет (3) вкара петия си гол този сезон в домакинство на „топчиите” след пас на Аарон Рамзи и изведе домакините напред в резултата. Нито един друг играч от английския елит не е реализирал толкова попадения в домакинските срещи на тима си през настоящата кампания. Този гол на французина остана и единствен за първата част, въпреки че „артилеристите” продължиха да доминират.
След почивката те наистина се развихриха. В рамките на само четири минути преднината им набъбна на 4:0 след попадения на Оливие Жиру (68), Алексис Санчес (69) и асистиралият на първите двама Месут Йозил (72) след нов пас на Аарън Рамзи. За първи път в своята кариера Йозил е замесен в три попадения в един мач от Висшата лига. Малко преди края Оливие Жиру (87) вкара втория си гол в мача след подаване на Сеад Колашинац и оформи крайния резултат. Така футболистите на Арсен Венгер записаха девета победа за сезона и събраха 28 точки, които ги оставят на четвъртата позиция. „Териерите” от Хъдърсфийлд са 14-и с 15 точки.