Арсенал разби Стоук Сити с 4:1

Арсенал разби "грънчарите" и таи надежди за Шампионска лига

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Арсенал записа нова победа на сметката си, след като в среща от 37-ия кръг на Висшата лига постигна успех с 4:1 при визитата си на Стоук Сити насред "Bet365 Стейдиъм".Водените от Арсен Венгер гости бяха по-добрия тим на терена и съвсем заслужено стигнаха до трите точки, а след победата си тимът има 69 пункта и е само на точка зад четвъртия Ливърпул.Така на практика може да се каже, че интригата относно това дали "артилеристите" ще пробият в топ 4 отново е жива. Жиру откри в 42-ата минута и даде аванс на гостите, а Йозил удвои в 55-ата минута. Домакините стигнаха до почетен гол чрез Крауч в 66-ата минута. Попадението му обаче бе с ръка и не трябваше да бъде признавано.В 76-ата минута контузеният Алексис Санчес уби интригата в мача, а Жиру оформи крайния резултат в 80-ата минута.