Арсенал размаза Фулъм с 5:1

"Артилеристите" спечелиха лондонското дерби с 5:1

Арсенал размаза Фулъм като гост с 5:1 в мач от 8-ия кръг на Висшата лига. За хората на Унай Емери това бе девета поредна победа във всички турнири. Срещата започна добре за "артилеристите", които взеха преднина в 29-ата минута чрез Лаказет.
Фулъм отвърна на удара и изравни чрез Андре Шурле в 44-ата минута, който вкара много красив гол, правейки 1:1.
През второто полувреме на терена имаше само един отбор и това бе Арсенал.
В 49-ата минута Лаказет отбеляза нов гол, давайки преднина от 2:1 на своя тим.
Арсенал продължи да доминира и нов гол падна в 67-ата минута, а той бе дело на Аарън Рамзи.
Около 10 минути по-късно нов пирон в ковчега на Фулъм заби и Пиер-Емерик Обамеянг, който също реализира, правейки резултата 4:1.
В 90-ата минута отново габонецът бе точен и оформи крайното 5:1.
След този успех Арсенал се намести на третото място във временното класиране с 18 точки, изпреварвайки Тотнъм и Челси, който обаче има мач по-малко. "Артилеристите" вече са с точка по-малко от лидерите Сити и Ливърпул, които играят по-късно днес. Фулъм от своя страна е седемнадесети с 5 пункта.