Арсенал с гръмка победа в последния домакински мач на Венгер

"Топчиите" отвяха Бърнли с 5:0

Арсенал постигна категорична победа с 5:0 над Бърнли в последния домакински мач на мениджъра на "артилеристите" Арсен Венгер. Срещата бе от 37-ия кръг на Премиършип.
Французинът бе посрещнат на стадиона с шпалир от играчите на Арсенал и Бърнли преди началото на срещата, а почти 60 хиляди привърженици по трибуните скандираха името му.
В създадената празнична обстановка играчите на Арсенал направиха нужното, за да зарадват феновете си и да изпратят подобаващо французина, който води тима почти 22 години.
606-ият домакински мач на Венгер начело на Арсенал се задържа без голове по-малко от четвърт час.
В 14-ата минута Александър Лаказет пусна прострелно подаване по земя, което бе засечено от Пиер-Емерик Обамеянг за 1:0. Секунди преди почивката Лаказет удвои.
"Топчиите" направиха аванса си класически в 54-ата минута, когато Сеад Колашинац се разписа с мощен удар - 3:0. Десет минути по-късно Алекс Иуоби също записа името си сред голмайсторите. В 75-ата минута домакините реализираха и пети гол. Негов автор стана Обамеянг, който засече центриране отдясно на Белерин - 5:0.
Дванадесет минути преди края на мача в игра за Арсенал се появи и капитанът на тима Пер Мертезакер, за когото това също е последен домакински мач. Германецът прекратява състезателната си кариера в края на сезона.