Аталанта и Ювентус завършиха наравно 2:2

Съдията и Аталанта спряха Юве в Бергамо

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Аталанта и Ювентус завършиха наравно 2:2 в зрелищен мач от 34-ия кръг на Серия "А", игран в Бергамо. Срещата на "Атлети Адзури д'Италия" беше изпълнена с напечени моменти и обрати и в крайна сметка приятната изненада от началото на сезона стигна до точка с гол в заключителните минути.Аталанта поведе в 45-ата минута чрез Андреа Конти, а малко след почивката Леонардо Спинацола си заби автогол. Малко по-късно главният съдия Марко Гуида отсъди дузпа за шампионите, но секунди след това промени мнението си и реши, че е имало засада, която обаче беше след играта с ръка на Матия Калдара в наказателното поле.В 83-ата минута Юве все пак поведе чрез Дани Алвеш и вече се виждаше победител, но в 88-ата Ремо Фрюлер донесе равенството за Аталанта. След него "бианконерите" увеличиха аванса си пред Рома на върха на 9 точки, но "вълците" са с мач по-малко – в неделя им предстои градско дерби с Лацио.Аталанта пък продължава с превъзходното си представяне, прекъсна серията от 14 поредни загуби от торинци и се изравни по точки с 4-ия – римските "орли" (по 64).