Аталанта надви СПАЛ с 2:1

СПАЛ е 14-и с 22 точки

Аталанта надви с 2:1 като домакин СПАЛ в мач от 23-ия кръг на италианското първенство. Отборът от Бергамо трябваше да прави обрат, след като още в 8-ата минута Андреа Петаня заби топката с глава във вратата на Етрит Бериша след асистенция на Ясмин Куртич. Гостите запазиха крехкия си аванс в резултата до почивката, но през втората част Аталанта наложи волята си над своя съперник. В 57-ата минута Йосип Иличич се възползва от хубаво подаване отляво на Дуван Сапата и с удар от близка дистанция изравни резултата. Самият Сапата донесе победата на домакините с гол в 79-ата минута, когато колумбиецът засече центриране отдясно и с точен изстрел изпрати топката във вратата на Емилиано Вивиано.
Аталанта се изкачи на четвърто място в класирането с равни точки (38) с Рома и Лацио и с 2 повече от седмия към момента Милан. СПАЛ е 14-и с 22 точки.