Аталанта победи Удинезе с 3:1

Сапата с първи хеттрик в Серия „А“

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Аталанта спря поредицата си от две загуби и в мач от 15 кръг записа успех с 3:1 над Удинезе. Колумбиецът Дуван Сапата вкара първия си хеттрик в Серия „А“.
Сапата откри резултата още във втората минута, когато се оказа най-съобразителен при центриране от корнер. Само 10 минути по-късно Кевин Лазаня изравни, когато от границата на вратарското поле засече подаване на пробилия по дясното крило Марко Д`Алесандро.
В 62-ата минута Дуван Сапата реализира втория си гол в мача, след като пред вратарското поле получи топката от Муса Бароу. Десет минути преди края колумбиецът оформи хеттрика си след асистенция на Ханс Хатебур.
С този успех Аталанта събра 21 точки и излезе на шесто място, измествайки Рома. Общо пет тима в Серия „А“ имат по 31 точки, като Торино по-късно днес може да измести тима от Бергамо, ако измъкне нещо от гостуването си на Милан. Удинезе е на 17-о място с 13 точки, на две пред зоната на изпадащите.