Атлетик (Билбао) надви Севиля с 2:0

Баските се реваншираха за загубата в турнира за Купата на Краля

Атлетик (Билбао) срази у дома Севиля с 2:0 в мача им от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион и се реваншира за загубата от този съперник преди три дни на “Сан Мамес” в първа среща помежду им от 1/8-финалите за Купата на Краля. Дебют за андалусци направи бившият играч на Барселона Мунир Ел Хадади, който игра без още да има тренировка с новите си съотборници.
Домакините започнаха по-агресивно и откриха резултата с гол Иняки Уилямс (23) след асистенция на Иниго Кордоба. Това беше негов първи гол на “Сан Мамес” от цели две години, два месеца и девет дни. Гостите се опитаха да отвърнат на удара, но пропуски направи Пабло Сарабия.
В 65-ата в игра за домакините се появи завърналият се от Алавес Ибай Гомес, а малко по-късно негов удар бе блокиран от Симон Кяер. В 74-ата минута пък Андре Силва от гостите опита атрактивен удар със задна ножица от 15 метра и прати топката в ръцете на вратаря.
Десет минути преди края Мунир Ел Хадади дебютира за севилци, а две минути по-късно Иняки Уилиямс (82) вкара зрелищно второ попадение и донесе трите точки на домакините.
След успеха си баските се изкачиха до 12-а позиция, а загубата отдалечи Севиля на пет точки от втория Атлетико (Мадрид).