Атлетик (Билбао) победи Виляреал с 3:1

„Жълтата подводница” не успя да се противопостави на „лъвовете” от Билбао

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Атлетик (Билбао) спечели убедително с 3:1 при визитата си на борещия се за евроквота Виляреал в среща от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион.
Иниго Кордоба (4) рано даде аванс на „лъвовете” от Билбао и това бе единственият гол за първата част. Малко след почивката Иняки Уилямс (51) удвои преднина на баските.
Колумбийският нападател Карлос Бака (67) намали на 1:2 и върна надеждите на „жълтата подводница”. В самия край Икер Муниаин (87) оформи крайния резултат в полза на гостите.
След успеха си Атлетик се изкачи на 11-о място с 39 точки и по-добра голова разлика от Хетафе. Виляреал загуби една позиция този кръг и вече е шести с 47 точки.