Атлетик спря Реал към върха

"Баските" с 1:1 срещу "белия балет"

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Атлетик (Билбао) спря устремения Реал (Мадрид), който търсеше четвърта поредна победа в Примера от началото на сезона. "Баските" успяха да вземат 1:1 като домакин на "белия балет".
Началото на мача за Атлетик бе много добро, като те по нищо не показаха, че са аутсайдер в мача и ще се предадат лесно.
"Баските" взеха преднина в 32-ата минута след гол на Икер Муниаин.
До края на първата част Реал натисна своя домакин, но така и не успя да стигне до изравняване.
Второто полувреме за "белия балет" започна чудесно, като превъзходството им се материализира в гол в 63-ата минута, като голмайстор изненадващо с глава бе Иско.
До края на мача "белите" опитаха да си тръгнат с трите точки от "Сан Мамес", но Билбао показа здрава защита и заслужено спечели точка.
Така след този резултат Реал отстъпва еднолично лидерството на Барселона, като "белия балет" разполага с 10 точки в актива си на второто място, а "каталунците" вече са единствения отбор с пълен актив от 12 точки на върха. Атлетик Билбао пък се намира на четвъртото място с 5 пункта.