Атлетико (Мадрид) изхвърли Лестър от ШЛ

"Дюшекчиите" измъкнаха реми с много прагматизъм на реванша

Лестър стигна само до равенството - 1:1 в мача-реванш от 1/4-финала в Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид. Така испанският тим продължава напред в резултата, благодарение на успеха си с 1:0 в първата среща.Гостите си подсигуриха успеха днес на "Кинг Пауър Стейдиъм" с попадение на Саул Нигес в 26-ата минута. Филипе Луиш демонстрира брилянтната си техника и направи красиво прехвърлящо центриране в наказателното поле, където Саул Нигес успя да  отклони топката ниско в левия ъгъл - 0:1.В 61-ата минута Джейми Варди възстанови равенството. Звездата на "лисиците" засече отскочилата топка, попаднала при него в наказателното поле и с удар в горната вътрешна страна на мрежата вкара за 1:1. До края положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна.