АТЛЕТИКО МАДРИД  НАДИГРА ПСВ АЙНДХОВЕН С 1:0

В КРАЯ НА МАЧА ХОЛАНДЦИТЕ ПОСТАВИХА АТЛЕТИКО ПОД НАТИСК

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Атлетико Мадрид започна участието си в група "D" с минимална, но много ценна победа. Отборът на Диего Симеоене надви с 1:0 като гост ПСВ Айндховен с красив гол на Саул Нигес в края на първото полувреме.  Андрес Гуардадо пропусна дузпа за холандците, а през втората част "филипсите" на няколко пъти бяха близо до изравняването. Десният бек на Атлетико Хуанфран, който пропусна решителната дузпа във финала срещу Реал Мадрид през май, записа своя 35-и мач за клуба в турнира и по този начин изравни рекорда на Раул Гарсия. Титуляр в защитата на испанския тим бе и Хосе Хименес, който този път беше предпочетен пред Стефан Савич. В предни позиции Симеоне заложи на френския дует Гризман - Гамейро, а на пейката останаха Фернандо Торес и Яник Ферейра-Караско. В средата на терена започна новото попълнение Николас Гайтан.Атаката на ПСВ се водеше от Люк де Йонг и Лусиано Нарсинг. По двата фланга за домакините действаха Андрес Гуардадо и Дейви Прьопер, а в средата на терена започнаха Йорит Хендрикс и Даниел Швааб.Феновете на "Филипс Стейдиъм" скочиха на крака още в 5-ата минута, когато Де Йонг с глава прати топката в мрежата на Ян Облак, но попадението правилно беше отменено заради засада. Последва добър период за Атлетико, в който Коке и Филипе Луиш отправиха опасни изстрели към вратата на Жерон Зьот. Малко по-късно Диего Годин също пропусна да даде аванс на "дюшекчиите".Атлетико определено доминираше след плахото начало и атаките на гостите ставаха все по-опасни. В 38-ата минута Нико Гайтан центрира към далечната греда, но Ектор Морено в последния момент изпревари Гамейро и изчисти в корнер. Не след дълго отново Гамейро се озова на добра позиция, но изстрелът му беше блокиран. Логично се стигна и до 43-ата минута, когато Саул Нигес откри резултата. След корнер пред вратата на ПСВ няколко играчи се сблъскаха във въздуха и останаха да лежат на тревата. Първият удар на Саул беше избит, но топката се върна в испанския национал и той с атрактивно воле я насочи под гредата.Домакините имаха възможност да отговорят моментално на хвърлената ръкавица. Те получиха дузпа в самия край на полувремето за нарушение на Хименес срещу Нарсинг. Зад топката застана Андрес Гуардадо, но Облак усети посоката на удара на мексиканеца и спаси, запазвайки преднината на Атлетико.ПСВ започна много активно втората част, но в 53-ата минута имаше късмет, че не получи втори гол. Бърза комбинация на Атлетико изведе Гамейро на добра позиция, но французинът прати топката високо над вратата. След час игра Хендрикс стреля силно, но неточно след една от малкото грешки в защитата на гостите. Мадридчани все по-лесно намираха свободни пространства за скоростните си атаки и пред Гамейро се откри нов шанс да се разпише, но неговият удар излезе в аут. В края на мача холандците поставиха Атлетико под натиск. "Филипсите" имаха претенции за втора дузпа, когато топката срещна ръката на Диего Годин след удар с глава на Де Йонг, но реферът Мартин Аткинсън подмина ситуацията. В наказателното поле пред Облак имаше още няколко напрегнати момента, но гостите удържаха минималната си преднина, която ги прави фаворит за класиране в следващата фаза.