Атлетико (Мадрид) победи Ювентус с 2:0

"Дюшекчиите" взеха комфортен аванс срещу италианския шампион

5 годиниФутбол 10 Телевизия Евроком

Атлетико Мадрид победи с 2:0 италианския хегемон Ювентус в първи 1/8-финален мач от Шампионска лига. Головете за домакините вкараха централните защитници от Уругвай Хосе Хименес и Диего Годин в заключителните минути на сблъсъка.Първото полувреме на "Уанда Метрополитано" беше равностойно и интересните моменти пред двете врати дойдоха след статични положения и далечни удар. В един момент се наложи и намесата на ВАР, след като главният съдия Феликс Цвайер отсъди дузпа за испанците, но нарушението беше извън наказателното поле.Кристиано Роналдо пък беше бурно освиркван при всяко докосване на топката и отвърна на публиката. Той й показа пет пръста, с което намекна, че толкова пъти е печелил Златната топка.През втората част Атлетико беше много по-добър на терена и пропусна два отлични шанса да открие резултата. В 70-ата гол на резервата Алваро Мората беше отменен след ВАР. По-късно испанците все пак поведоха чрез Хосе Хименес, който се разписа след асистенция на Мората. След това и Годин беше точен за крайното 2:0!Така "дюшекчиите" взеха отлична преднина преди реванша, който ще се състои на 12 март в Торино.