Атлетико победи Алавес  с 1:0

"Дюшекчиите" спечелиха с 1:0 при визитата си на Алавес и отложиха за кратко първенствата в Барса

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Атлетико (Мадрид) спечели с 1:0 при гостуването си на Алавес в среща от 35-ия кръг на испанската Примера дивисион и отново дръпна с 4 точки пред градския съперник Реал в битката за втората позиция, отлагайки и поне за кратко узаконяването на шампионската титла на Барса.
Треньорът на гостите Диего Симеоне запази силите на голяма част от титулярите, сред които вратарят Ян Облак и голмайсторът Антоан Гризман заради реванша срещу Арсенал от полуфиналите на Лига Европа. Възстановеният Диего Коста и Фернандо Торес застанаха на върха на атаката на "дюшекчиите".Първата част бе равностойна с лек превес за гостите. В 16-ата минута Люка Ернандес сгреши и Мунир от домакините излезе сам срещу вратаря Аксел Вернер. Френският защитник обаче настигна нападателя и му попречи. В 42-ата минута Диего Коста шутира по диагонала, а вратарят на домакините спаси.След почивката в 59-ата минута Витоло тресна греда след хубав индивидуален пробив. Шест минути по-късно Гуидети шутира силно от 20 метра и Вернер изби. В 70-ата Мубарак Уакасо събори Витоло и съдията назначи дузпа, а Фернандо Торес пропусна, след като Фернандо Пачеко се хвърли и спаси. Седем минути по-късно Уакасо игра с ръка и последва втора дузпа, а Кевин Гамейро (78-дузпа) шутира в средата на вратата и вкара победния гол за гостите. До края баските не успяха да стигнат до изравнителен гол.След успеха си Атлетико е с четири точки пред Реал в спора за второто място, но "белите" са и с мач по-малко. Алавес е 13-и с 41 точки.