Атлетико победи Малага с 1:0

Гризман вкара в 1-ата минута на срещата

Атлетико (Мадрид) постигна пестелива победа с 1:0 при гостуването си на опашкаря Малага от 23-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол в мача отбеляза Антоан Гризман в 40-ата секунда, а той се оказа достатъчен, за да вземат трите точки мадридчани.
Двубоят започна по перфектния начин за Атлетико, който поведе още в първата минута. След изпълнение на тъч отдясно, последва разиграване, а Антоан Гризман бе изведен превъзходно от Коке, след което стреля и отбеляза за 1:0.
В 18-ата минута Малага можеше да изравни от свободен удар, след като Браун Идейе стреля с глава, но не съумя да уцели рамките на вратата.
В 51-ата минута Росален нанесе много опасен удар, който бе париран от стража на Атлетико Ян Облак.
В 63-ата минута Ен-Насири намери пространство пред себе си, но стреля над вратата на Облак.
В 88-ата минута Ласен се контузи и напусна преждевременно игра, а Малага доигра срещата с човек по-малко, тъй като бе направил всичките си смени.
След този резултат Атлетико остава на второ място във временното класиране с актив от 52 точки, докато Малага, който записа втора поредна загуба, е на дъното с едва 13 пункта.