Атлетико с втора грешна стъпка за сезона

Селта срази „дюшекчиите“ с 2:0 в третия кръг

Атлетико (Мадрид) допусна втора грешна стъпка от началото на сезона в Примера дивисион, след като отстъпи с 0:2 при визитата си на Селта в мач от третия кръг.
Домакините от Виго надиграха тотално играчите на Диего Симеоне и напълно си заслужиха трите точки. “Дюшекчиите” рядко стигаха до вратата на своя съперник, а рекордната им покупка от това лято Тома Лемар остана резерва в началото и се появи в игра след почивката.
Селта поведе в началото на втората част, когато Диего Годин се подхлъзна и Макси Гомес (46) отбеляза с красив удар в близкия ъгъл. Малко след това Макси Гомес центрира, а Яго Аспас реализира страхотен гол с глава, удвоявайки аванса на домакините. В 63-ата минута топката попадна в мрежата на гостите за трети път. Густаво Кабрал вкара с глава след далечно центриране, но след консултация с ВАР съдията Матеу Лаос отмени гола заради засада.
До края на мача галисийци продължиха да са по-опасни, а влизането на Тома Лемар и Никола Калинич за гостите не доведе до нищо интересно. В последните секунди Гризман отправи атрактивен удар и топката облиза гредата от външната страна.
След втората си победа за сезона Селта събра 7 точки и е на втора позиция във временното класиране преди останалите срещи от кръга. Атлетико записа първа загуба и е десети с 4 точки.