Австрия спечели в последните секунди

Сееверна Ирландия завърши без нито една точка в Лигата на нациите

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Изпадналият преди това тим на Северна Ирландия загуби от гостуващия отбор на Австрия с 1:2 в последния им мач от група 3 на Лига B в турнира Лига на нациите.
Крайното класиране в групата бе ясно още преди срещата и затова съперниците играха само за престиж. През първата част нямаше попадения, а малко след почивката Ксавиер Шлагер (49) даде аванс на гостите след пас на Цул. Северноирландците обаче бързо изравниха чрез Кори Евънс (57) и резултатът остана непроменен до последните секунди, когато Валентино Ладзаро (90+3) донесе трите точки за австрийците.
След загубата си Северна Ирландия завърши на последното място без нито една точка и ще играе в Лига C при следващото издание на турнира. Австрия приключи със 7 точки на втората позиция и ще продължи да се състезава в Лига B, след като Босна и Херцеговина триумфира като победител в групата с 10 точки и от следващото издание на турнира ще играе в Лига А.