Автогол класира Левски на 1/4-финал за Купата

Експериментите на Делио Роси за малко да му изиграят лоша шега

Гостуващият на "Герена" тим на Левски се наложи с минималното 1:0 над Монтана в среща от 1/8-финалите в турнира за Купата на страната. Двубоят трябваше да се играе на стадион "Огоста", който обаче в момента е в ремонт и това наложи двубоят да бъде преместен на "Виваком арена Георги Аспарухов".Единственото попадение днес падна в 55-ата минута, когато Даниел Георгиев си отбеляза нелеп автогол. Той се опита да изпревари Роман Прохазка, който чакаше да засече центриране на Милош Цветкович и вкара топката в погрешната врата. Като цяло Левски бе по-активният тим, докато символичните домакини създадоха добри положения едва в последните 15 минути, но тогава отличните намеси на Божидар Митрев помогнаха на Левски да се класира за 1/4-финалите в турнира.