Байер (Леверкузен) елиминира Вердер след продължения

„Аспирините” обърнаха гостите от Бремен и са на 1/2-финал за Купата на Германия

Байер (Леверкузен) обърна у дома Вердер с 4:2 след продължения и се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на Германия.
„Аспирините” изживяха ранен шок, инкасирайки две попадения още в първите минути, след като точни за гостите бяха Макс Круза (4-дузпа) и Арон Йохансон (7). Асистенцията за второто попадение на „бременските музиканти” бе дел на Крузе.
Юлиан Брандт (31, 55) намали още преди почивката след пас на Кор, а с втория си гол в началото на втората част след подаване на Ларс Бендер заличи пасива на домакините.
До края на редовното време съперниците не си вкараха други голове и се стигна до продължения. В тях Карим Белараби (111) след асистенция на Аларио изведе „аспирините” за първи път напред в резултата, правейки обрата пълен, а след това подаде на Кай Хаверц (118), който оформи крайното 4:2.
Така Байер (Леверкузен) се присъедини към Байерн, който също е на 1/2-финал след убедителната си победа с 6:0 при визитата на лидера в Трета лига Падерборн.