Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен завършиха наравно 0:0

Баварците с куп пропуски при равенството 0:0 в Леверкузен

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Байер Леверкузен измъкна с човек по-малко 0:0 на Байерн Мюнхен в двубой от 29-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "БайАрена"."Аспирините" започнаха по-добре, но от средата на първото полувреме баварците натиснаха, осъществявайки свирепа преса. На няколко пъти Бернд Лено и защитниците пред него трябваше да правят и невъзможното, но все пак удържаха нулевото реми до почивката.В началото на второто полувреме Томас Мюлер опропасти две добри атаки на шампионите, но веднага след това изработи червен картон на Тин Йедвай. Байер не се прибра и дори се опитваше да напада, а пет минути преди края Лам пропусна най-чистото положение.Така Байерн събра 69 точки на върха, но вече води само с осем на втория РБ Лайпциг. Байер Леверкузен е 11-и с 36 пункта.