Байер Леверкузен разби Майнц 05 с 5:1

Майнц 05 остана 11-и с 27

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Байер Леверкузен разгроми Майнц 05 с 5:1 при гостуването си от 21-ия кръг на Бундеслигата и излезе на пето място във временното класиране с 33 точки, докато Майнц 05 остана 11-и с 27. Двубоят на “Опел Арена” се изигра при страхотна атмосфера, а играчите на домакините излязоха с нетрадиционни карирани екипи в чест на традиционния карнавал в града, а вместо спонсорско лого на фланелките пишеше “Мечтата продължава”, което е свързано с престоя на Майнц 05 в елита на германския футбол.
Гостите обаче не положиха никакви грижи за доброто настроение, тъй като откриха резултата още в петата минута чрез Вендел. Майнц 05 бързо върна попадението, като само четири минути по-късно във вратата на “аспирините” се разписа Робин Куйасон. До края на терена имаше един отбор - този на Байер. С голове на Кай Хавертц (20), Юлиан Брант (30,64) и Карим Белараби (43) гостите стигнаха до убедителния успех и записаха трети последователен успех, докато за домакините загубата е втора поред.