Байер постави Байерн на колене

"Аспирините" шокираха мюнхенци с 3:1

Байер (Леверкузен) постави Байерн (Мюнхен) на колене в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата, побеждавайки с 3:1 доминанта от последните няколко години в Германия.
Успехът на "аспирините" бе още по-впечатляващ, тъй като дойде след обрат.
След равностойно почти изцяло първо полувреме, Леон Горецка отбеляза в 41-ата минута, давайки преднина на баварците на почивката.
Малко след началото на второто полувреме реакцията на Леверкузен бе осезаема и те стигнаха до равенството чрез гол на Леон Бейли.
В 63-ата минута шокът за гостите от Мюнхен бе пълен, като Кевин Фоланд направи пълния обрат в полза на Леверкузен - 2:1.
До края баварците опитаха да се върнат в срещата, но това не се случи, а напротив - "аспирините" стигнаха до трети гол, който бе дело на Аларио.