БАЙЕРН И ХОФЕНХАЙМ ЗАВЪРШИХА НАРАВНО 1:1

БАВАРЦИТЕ И ХОФЕНХАЙМ ЗАВЪРШИХА 1:1 В МЮНХЕН И ОСТАВАТ БЕЗ ЗАГУБА ОТ НАЧАЛОТО НА СЕЗОНА

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Байерн се издъни у дома и завърши 1:1 с Хофенхайм в мач от десетия кръг на германската Бундеслига. Така и двата тима останаха без загуба от началото на сезона.
Гостите изненадващо поведоха с красиво попадение на Карем Демирбай (16) след пас на Амири. Баварците, които играха с екипи от рециклирана пластмаса от океаните, изравниха в 34-ата минута, когато Стивън Цубер си вкара автогол при центриране по земя на Дъглас Коста. Цубер нямаше друг избор, освен да направи шпагат в опит да изчисти топката, тъй като зад него бе Роберт Левандовски, който щеше да се озове на празна врата.
След почивката домакините опитаха да натиснат своя съперник в търсена на обрата, но така и не успяха да преодолеят сгъстената отбрана на гостите, които имаха късмет и веднъж гредата ги спаси в самия край на срещата. В добавеното време Томас Мюлер направи непростим пропуск от няколко метра, след като отправи разстрелващ удар, но не успя да намери очертанията на вратата.
След третото си равенство за сезона Байерн остава лидер с 24 точки. Хофенхайм записа пето реми и също няма загуба този сезон, заемайки трета позиция с 20 точки.