Байерн катастрофира вкъщи срещу "жребчетата"

Баварците инкасираха три безответни гола и са без успех от четири мача във всички турнири

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Кошмарното представяне на германския шампион Байрн в последните седмици продължи с катастрофално домакинско поражение от Борусия (Мьонхенгладбах) с 0:3 в среща от седмия кръг на Бундеслигата. Така баварците останаха без успех в четвърти пореден мач във всички турнири, три от които за първенство. За последно те победиха Шалке 04 (2:0) в Гелзенкирхен.
Байерн започна по-активно, но позволи на „жребчетата“ да поведат още с първия си удар. Аласан Плеа (10) направи Мануел Нойер безпомощен за 0:1, а малко по-късно Ларс Щиндл (16) удвои аванса им. И за двете попадения асистира Йонас Хофман.
Домакините изпаднаха в шок и едва в 32-ата минута създадоха първа опасност пред противниковата врата, но Ариен Робен се размина с гола. Малко след това вратарят Зомер спаси шут от близка дистанция на Левандовски.
На почивката треньорът на Байерн Нико Ковач замени Робен и Мюлер с Гнабри и Рибери, но и това не даде резултат. Едва в 62-ата минута Рибери отправи удар в очертанията на вратата, но без успех. Пет минути по-късно Левандовски се разписа, но голът не бе зачетен заради засада.
Две минути преди края Патрик Херман (88) оформи крайния резултат за убедителната победа на гостите.
Шампионите заемат едва пето място във временното класиране с 13 точки. Мьонхенгладбах събра 14 точки и е втори след лидера Борусия (Дортмунд), който след драматичната си домакинска победа по-рано днес над Аугсбург (4:3) има 17 точки.