Байерн (Мюнхен) надви Байер Леверкузен с 3:1

"Aсприните" с трета поредна загуба в Бундеслигата

Леверкузен падна с 1:3 при гостуването на шампиона Байерн (Мюнхен) в мач от Бундеслигата. За съперника на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа това е трето поредно поражение от началото на сезона в германския елит. "Аспирините", които в четвъртък (20 септември) гостуват в Разград, поведоха на Байерн чрез Вендел. Той отбеляза от дузпа в 6-ата минута. Още до 19-ата шампионите стигнаха до пълния обрат. Корентен Толисо изравни в 10-ата, а девет минути след това и Ариен Робен попадна в прегръдките на съотборниците си.
В 89-ата Хамес Родригес оформи крайното 3:1, като в последните десет минути “аспирините” бяха с човек по-малко след директен червен картон на Карим Белараби.