Байерн (Мюнхен) победи Хановер 96  с 3:0

Баварците спечелиха гостуването си на 96 с 3:0

Байерн (Мюнхен) победи като гост с 3:0 Хановер 96 в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. И трите попадения за "баварците" паднаха през втората част.
Първото полувреме бе с категорично надмощие на мюнхенци, но до гол не се стигна.
През втората част Байерн излезе на терена още по-мотивиран и това си каза думата в 52-ата минута, когато Томас Мюлер се разписа - 0:1.
Доминацията на гостите продължи и след попадението, а вторият гол в срещата падна чак в 73-ата минута. Голмайстор бе Роберт Левандовски, който вкара след центриране от ъглов удар - 0:2.
Крайният резултат бе оформен от Себастиан Руди, който отбеляза в 89-ата минута - 0:3.
След този успех Байерн покачва аванса си пред втория Шалке на 23 точки, докато Хановер остава тринадесети с 36 пункта.