Байерн (Мюнхен) разби Борусия (Дортмунд) с 6:0

Баварците нанизаха пет попадения за едно полувреме на своя голям съперник

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Сигурният шампион на Германия - Байерн (Мюнхен) унижи големия си съперник Борусия (Дортмунд) в мача помежду им на "Алианц Арена". Баварската машина надделя с 6:0, а резултатът можеше да бъде и двуцифрен. Роберт Левандовски наниза три гола, а по един добавиха Франк Рибери, Томас Мюлер и Хамес Родригес.
Байерн наниза цели пет гола през първата част. Футболистите на Юп Хайнкес буквално се подиграваха със своя съперник и правеха каквото си поискат на терена.
Още в 6-ата минута Левандовски бе изведен сам срещу Роман Бюрки и заби топката в мрежата за 1:0. Малко след него и Рибери прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.
В 14-ата минута обаче Хамес Родригес вкара втори гол във вратата на "жълто-черните" и предвести какво ще се случва в този мач.
В 23-ата минута Гонсало Кастро загуби топката, след което Хамес изведе Мюлер сам срещу Бюрки за 3:0.В края на полувремето Левандовски стреля при разбъркване, топката рикошира в тялото на Франк Рибери и влезе в мрежата за 4:0. Още в следващата атака неостаряващият французин записа името си сред голмайсторите - 5:0.
През второто полувреме Байерн буквално се смили над своя съперник и вкара само един гол. Той бе дело на Левандовски, който оформи своя хеттрик.
Байерн не успя да си осигури още този кръг титлата на Германия, след като и Шалке записа победа. Баварците имат 69 точки, докато "кралскосините" са с 52. При успех в следващия кръг обаче колосът от Мюнхен ще си гарантира първото място.Борусия (Дортмунд) пък заема третата позиция с 48 точки.