Байерн (Мюнхен) разби Борусия (Мьонхенгладбах) с 5:1

Шампионът на Германия смачка и другата Борусия

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Байерн (Мюнхен) смачка и Борусия (Мьонхенгладбах) в 30-ия кръг на Бундеслигата. "Баварците" надделяха над съперника си с 5:1.
Срещата започна прекрасно за гостите от Мьонхенгладбах, които поведоха в резултата в 9-ата минута, когато се разписа Йосип Дърмич, но след това Байерн пое изцяло инициативата и в рамките на четири минути между 37-ата и 41-ата, отбеляза две попадения, за да обърне резултата до 2:1.
В 51-ата минута на срещата Тиаго Алкантара направи резултата 3:1 след разбъркване в наказателното поле на гостите.
В 67-ата минута Давид Алаба отбеляза страхотно попадение, за да направи резултата 4:1, а в 82-ата минута Роберт Левандовски оформи разгромното 5:1.
След този успех Байерн е категоричен лидер и шампион още от предишния кръг със 75 точки, а Мьонхенгладбах се намира на осмото място с 40 пункта.