Байерн (Мюнхен) разби Хофенхайм с 5:2

Баварците разбиха с 5:2 Хофенхайм

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Байерн (Мюнхен) разби с 5:2 бившия съперник на Лудогорец от груповата фаза на Лига Европа - Хофенхайм, в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата. Баварците трябваше да осъществяват обрат, тъй като до 12-ата минута изоставаха с 2 гола. Тимът на Юп Хайнкес обаче демонстрира невероятната си класа и след инкасираните попадения не остави съмнение в превъзходството си над противника.
Във временното класиране Байерн е убедителен лидер с 50 точки. Хофенхайм пък е 9-и с 27.
Срещата започна по прекрасен начин за гостите, които получиха правото да изпълнят дузпа още във 2-ата минута за нарушение на Кимих срещу Гнабри. Зад топката застана потърпевшият, но ударът му бе отразен от Улрайх. Топката обаче попадна в Ут, който с лекота я прати във вратата.
В 12-ата минута Хофенхайм стигна до втори гол, като негов автор с удар по земя бе Гнабри.
Попадението накара Байерн да вдигне оборотите и в 21-ата минута Робърт Левандовски намали. Само 4 по-късно Боатенг засече с глава центриране от корнер и изравни - 2:2.
Байерн пое инициативата и в оставащите минути до края на първото полувреме на няколко пъти бе близо до трети гол. Такъв падна чак в 63-ата минута, когато Коман се измъкна от защитата и изстреля кълбото в долния ляв ъгъл на Оливер Бауман - 3:2. В 66-ата минута Видал засече с глава центриране от корнер и направи 4:2 за германския шампион. Крайният резултат бе оформен от Вагнер, който засече пас на Рафиня.